În aşteptare

Trotuar impracticabil

11:27 Feb 24 2014 Chisinau, bd. Stefan cel Mare si Sfint 133 Sectorul : Buiucani

Descriere
Trotuarul bd. Ștefan cel Mare intersecție cu str. Serghei Lazo - pavajul e stricat, colacii de la copaci sunt distruse și solul din găurile de asfalt se dispersează pe întreg trotuar.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 2
Comentarii
DGTP si CC (Feb 25 2014)
La momentul actual, se execută lucrări de reparaţie a reţelelor subterane, după care bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt va intra în faza de reabilitare, conform programul de modernizare a centrului municipiului Chişinău. Totodată, pe parcursul executării acestor lucrări, întreprinderile municipale din subordine vor executa lucrări periodice de menţinere a părţii carosabile şi trotuarelor publice în stare satisfăcătoare pentru circulaţia transportului şi pietonilor.
Comment Rating: UP DOWN
1
cerberus (Mar 11 2014)
lucrarile de reparatie a retelelor subterane NU SE EXECUTA simultan pe intreg bulevardul. solicit respecuos un raspuns ACTUAL si detalizat cind va fi reabilitat trotuarul in conformitate cu NCM B.02.01
Comment Rating: UP DOWN
-1
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Nu funcţionează semaforul

13:26 Mar 05, 2015

Chisinau, Str. Stefan cel Mare şi S. Lazo, 0.01 Kms

Bloc nefinalizat

13:27 Jun 19, 2014

Chisinau, bd. Stefan cel mare 115, 0.04 Kms

Pavaj deteriorat

22:43 Apr 12, 2013

Chisinau, Str. Stefan cel Mare 115/1 intersectie cu Serghei Lazo 36 (5 metri de la statia de troleibus), 0.04 Kms

Urna fara fund

01:50 Apr 16, 2013

Chisinau, Bd. Stefan cel Mare 115, 0.05 Kms

Gura de la canalizare fara capac

13:51 Nov 25, 2013

Chisinau, str. Serghei Lazo 40, 0.08 Kms