În aşteptare

Lipsa iluminarii

13:27 Nov 28 2018 Strada Colina Puskin (13a, 15, 17), str. Zamfir Arbore Sectorul : Rîşcani

Descriere
Pe strada Colina Puskin din sectorul Rascani, or. Chisinau, in perimetrul blocurilor cu numerele 13a, 15, 17, iluminatul stradal este insuficient. Doar de cateva ori pe saptamana se includ corpurile de iluminat care sa acopere toata strada. De cele mai multe ori, functioneaza cate un singur corp de iluminat doar in intersectii. Din aceasta cauza, deplasarea pedestra si cu transportul auto devine extrem de dificila si periculoasa, incepand cu orele 17:00 in timp de iarna. Din cauza lipsei unor trotuare, impactul cu un pieton devine eminent deoarece zona este iluminata insuficient.
Acelasi lucru se intampla si pe strada Zamfir Arbore, de la strada Sfantul Andrei si pana la Colina Puskin. Acet perimetru deja de mai multi ani este iluminat insuficient sau chiar de loc.
Va solicitam respectuos luarea masurilor cat mai urgente
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms