Problema soluţionată

Conectarea ilegală a ghiretei la sursa de enegrie CC-144

01:18 Jul 10 2018 Chisinau,Alexandrescu 7 Sectorul : Buiucani

Descriere
Bună ziua!
În continuare la problema raportată pe 20.06.2018 ora 13:27 pe ALERTE.MD
Pe 7.07.2018 și 9.07.018 la scara nr.2 a blocului locativ nr.7, str. G. Alexandrescu, au încercat să conecteze din nou o gheretă, cu încălcarea normelor și voinței locătarilor blocului, la sursa de energie CC-144.
A fost și poliția și un reprezentatat de la Fenosa la fața locului și au constatat că sunt prea multe cabluri (5 la număr) ce trec pe lângă fereastra mea nemijlocit și prezintă pericol pentru viața mea și a locătarilor. Astfel lucrările s-au oprit. La Fenosa am trimis o scrisoare cu refuzul locătarilor și semnăturile lor de a mai conecta vre-o gheretă la CC-144.
Menționez că acesta este al 6-lea cablu care vor sa-l tragă prin aer și mai sunt încă vre-o 3 cubluri pe sub pământ. Sursa de energie CC-144 este într-o stare deplorabilă și din această cauză că sunt prea multe cabluri conectate la CC-144, au loc deconectări spontane de energie, deorece ea este supra încărcată și nu mai rezistă.
Locatarii blocului 7 str. G. Alexandrescu sunt categoric impotriva conectării ghiretelor la CC-144, iar cele 5 cabluri de pe clădire ce trec pe lângă fereastră și balcon, rugăm să fie trase pe sub pământ.
Vă rugăm să rezolvați și problema iluminarii din ogradă.

P.S. Mă numesc Valentina Marjinean, str. Alexandrescu 7, ap.24, tel. 060364851, 022715032, adresa electronică [email protected]
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gontea Pentru

Funcţie: Director "Directia generala locativ-comunala si amenajare"
Credibilitate problemă: UP DOWN 1
Comentarii
IMREI"Lumteh" (Aug 16 2018)
cu solutionarea problemei abordate adresativa la U.Fenosa.
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms