În aşteptare

Trotuar deteriorat si semn parcare interzisa

01:33 May 10 2018 Chisinau, str. Ion Creanga 64 Sectorul : Buiucani

Descriere
Va rugam frumos sa reparati gaurile in asfalt in curtea blocului din str. Ion Creanga 64, lasate dupa lucrarile de reparatie a ceva conducte. Gaurile au fost astupate cu pietris, care s-a lasat si acum e dificil de trecut cu ele cu caruciorul si chiar cu masina. Gauri sunt la ambele intrari in curte. De aseenea, gauri adanci sunt pe trotuarul din fata blocului, langa restaurantul La Placinte.
In plus, rugam instalarea unui semn de circulatie rutiera „Parcare interzisă” la intrarea in curte pe langa restaurantul La Placinte, unde permanent se parcheaza automobile, blocand intrarea in curte. Locatarii au pus deja de 2 ori semne din plastic, comandate si platite de noi, care au fost deteriorate peste ceva timp.
De asemenea, rugam sa fie restabilit iluminatul stradal in curte, care asa si nu a fost reparat dupa ninsoarea din aprilie 2017.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei

Credibilitate problemă: UP DOWN -1
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Lipsa iluminare strada (statie)

00:56 Jan 29, 2015

Chisinau, Str. Igor Vieru 11, 0 Kms

Maidanezi

13:03 Jan 29, 2015

Chisinau, Bd. Traian 21/4, 0 Kms

Iluminarea stradala

11:28 Jan 30, 2015

Str. I.Pelivan cu Str.Ion si Doina Aldea-Teodorovici, 0 Kms

Va rugam instalati un tobogan in ograda blocului

13:18 Jan 30, 2015

Dokuceav 3, 0 Kms

iluminare stradala

22:32 Jan 30, 2015

chisinau str. vinatorilor 47, 0 Kms