Problema soluţionată

Plingere

13:26 Feb 8 2018 Durlesti. str. Mihai Sadoveanu 155 Sectorul : Buiucani

Descriere
Bună seara, doamna Silvia Radu. Sunt locuitoarea orășelului Durlești, str. M.Sadoveanu, și am o mare rugăminte la dumneavoastră- să ne ajutați cu transportul public. Avem o parte mare de Durlești- str. Viilor, str. 27 August, str. Mihai Sadoveanu, str. Caucaz pe unde nu circulă nici un tip de transport public. Din septembrie 2016 traseul rutei 101 a fost modificat, și nu mai merge pe str. Caucaz. Suntem nevoiți să mergem la stație pînă în centrul satului, unde adesea ruta 101 nici nu se mai oprește la stație, căci este foarte supraîncarcată și merge foarte rar în orele de vîrf (20- 30 min.), dar seara dupa 20.00 nu mai este deloc. Autobuzul nr. 11 circulă doar o dată pe oră, și nici nu ajunge la stația de care am nevoie (Universitatea de Medicină), ca și ruta 124. De multe ori ne-am adresat la primăria Durleștiului, dar totul rămîne fără nici o schimbare. Mergem pînă la stație în centrul Durleștiului pe drumuri parțial iluminate, și pe alocuri imposibile pentru pietoni: stricate de tot și fără trotuare. Pînă la stație ajungem stropiți din cap pînă în picioare.
Vă rugăm frumos, să ne ajutați cu transportul public anume prin Durlești: dacă se poate de reîntors microbuzul 101 pe str. Caucazului, sau să avem autobuzul 11 de 2-3 ori pe oră care să circule pe str. Ștefan cel Mare din Chișinău, pentru că toți învățăm sau lucrăm în capitală.
Vă mulțumim anticipat, și cu mare speranță așteptăm ajutorul Dvs.
Persoană responsabilă:
Profile picture
Nume: Gamretchi Igor

Funcţie: Director "Directia transport public si cai de comunicatie"
Informaţii financiare 2011

Întreprinderea: Dir. Transport Public şi C.C.

Buget: 64012.2 mii lei



Features
Credibilitate problemă: UP DOWN 0
Comentarii
ÎMREI ,,LUMTEH" (Feb 9 2018)
ÎMREI ,,LUMTEH"vă informează că străzile enumerate în plîngerea respectivă se iluminează.
Comment Rating: UP DOWN
0
Lasa un comentariu
Nume:
Email:
Comentarii:
Security Code:
Captcha

Rapoarte Aditionale

Drum deteriorat

13:17 Feb 04, 2015

Chisinau, str.Dimo si str. Caucaz, 0.06 Kms

Canalizare

01:33 Feb 11, 2015

Chisinau, or. Durlesti, str. M.Sadoveanu, 0.25 Kms

Deşeuri

13:15 Apr 01, 2015

Chisinau, Str. Meridianului, 0.36 Kms

Gunoiste

13:55 Apr 01, 2015

Chisinau, Str. Meridianului, 0.37 Kms

незаконное строение

23:34 Dec 28, 2012

Chisinau, Str. Donici 10, 0.37 Kms